Наукова і творча спадщина Богуслави Єжовської-Тшебятовської і Стефанії Ґебус-Баранецької є важливою сторінкою в історії Львівської політехніки. Їх біографії є свідченням не лише змін в галузі тогочасної освіти, але й персонального внеску у розвиток науки та мистецтва.
Хімік, Богуслава Єжовська вивчала властивості ренію, що був предметом досліджень її докторату. Стала першою жінкою, яка захистила докторську дисертацію в історії Львівської політехніки. Співорганізаторка Вроцлавської політехніки, університету та відділення Польської академії наук у Вроцлаві. Учена читала лекції у закладах вищої освіти Парижа, Лос-Анджелеса, Детройта, Берліна, Москви, Лондона і Токіо.
Стефанія Ґебус-Баранецька – випускниця Львівської політехніки, видатна українська графік, заслужена художниця УРСР. Відома своїми графічними роботами у техніці деревориту, книжковими знаками, екслібрисами. Її роботи прикрашали книги відомих постатей в галузі науки, історії, культури та мистецтва. Учасниця багатьох художніх виставок. Твори Ґебус-Баранецької представлені в Національному художньому музеї України, Національному музеї у Львові, в музейних, галерейних і приватних зібраннях багатьох країн світу.